Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Hynek.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 16311, komentáře < 7 dní: 438, komentářů celkem: 408195, adminů: 60, uživatelů: 5132  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 196 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
110936322
přístupů od 17. 10. 2001

°

GRANO SALIS - ZRCADLO NAŠÍ EKUMENY I ty můžeš ovlivnit, jaké budou tyto stránky!
GRANO SALIS si tvoří návštěvníci sami!
Nebojme se říci nahlas, co si myslíme GRANO SALIS vám nabízí možnost říci nahlas, co si myslíte. Jako zaregistrovaný uživatel pod přezdívkou se můžete svobodně vyjadřovat k tématům, týkajících se křesťanství. GRANO SALIS je místem setkávání, výměny názorů a pohledů víry, diskusí i polemik. Máte-li zájem zveřejnit svůj názor na jakýkoliv příspěvek, můžete tak velice snadno učinit pouhým kliknutím na odkaz Poslat článek v hlavním menu.. Můžete též reagovat pomocí odkazu komentář , který je v úpatí každého článku. Na jednotlivé komentáře lze pak reagovat odkazem odpovědět nebo Poslat komentář. Pro další informace klikněte zde.

Velikonoční přání 2021 si můžete na portálu Síť víry stáhnout a poslat svým přátelům a známým


Nebezpečná učení: Jan Kalvín zabil teologické rivaly: Špatný výklad Bible to ospravedlnil
Sekty

poslal Mikim

Kalvínův výklad Bible ospravedlňoval vraždu jeho teologických oponentů. On sám nikomu nesťal hlavu, ani nezapálil oheň, který upálil heretiky zaživa, ale Kalvínova kázání ze Starého a Nového Zákona tvrdila, že takovéto tresty smrti jsou v souladu s Božími zájmy. Poznámka: https://www.worldslastchance.com/czech/end-time-prophecy/jan-kalvn-zabil-teologicke-rivaly.html

Vložil: Tomas v Sobota, 28. leden 2023 @ 12:24:35 CET (349 čtenářů)
Více... | 8124 bytů | 41 komentáře | Nebezpečná učení | Skóre: 0Kontrasty: Jsou křestané povahově horší než nevěřící???
Žhavá témata

poslal Frantisek100

V jednom filmu o čarodějných evangelických procesech v Salemu, je myslím scéna, kde mučený umírající muž prohlásí, že Bůh není. Už se tomu nedivím. Job byl svými přáteli málem přiveden k tomu, že se zachoval podobně, ale Bůh mu k tomu zabránil.  Takový pocit zažívám s pobožným Cizincem.  Člověkem, který na jedné straně se chlubí Kristem, ale je bez citu a empatie. Tak se ptám, k čemu je víra v Krista? Mění člověka k lepšímu nebo naopak dělá z něho něco opačného. Už jsem i pochopil, proč pan Vota odešel z křesťanské víry. Co udělali lidé z Krista? Funguje? Já jsem dokonce už napsal tohle strašné:    Jak můžeš psát, že bych se přetvařoval. To bylo moje já, že jsem věřil. Ta pomoc tomu žákovi  z věřící rodiny byla by upřímná. Ovšem, jak nyní poznáván Tebe, začínat víc věřit už komunistům. Vy jste tak hnusní lidé  a falešní, že pokud zdrojem těchto vlastností je Kristus, tak se ho zříkám  a považuji to za největší omyl života. Konec s Kristem. Je to podvod.  

A byl jsem i sprostý. Kdo mne ovládá? Emoce…jizvy…  z minulosti.., zklamání.   Kdo ovládá zbožného Cizince ?   

 Kdo ovládá mne?? 

Která síla zapaluje a další přilévá oheň?? Proč nikdo nehasí???   

 Nechci slyšet fráze. 

   Už jen krůček, abych opustil to, čemu jen od 18 let věřil.   Ale takovou zradu nechci!!! Z bídy jsem se dostal a věřím tomu i díky víře. Prý jsem se podle Cizince přetvařoval. Všichni se před rokem 89 nějak přetvařovali  a ve školství to jinak nešlo. Nemohl jsme vykřikovat, že věřím v Krista, to bych zničil sebe i rodinu. 

Jednou mne jedni věřící vyčetli, že jsem měl jít k popelářům. Já se svojí postavou bych asi brzy zdravotně skončil. A pak jsem svoji práci měl rád. Komu bych prospěl? Musel bych se i vystěhovat ze služebního bytu a uvolnit jiným pracovníkům. Tohle nucení byl fanatismus a tomu jsem nakloněný nebyl. Neměl jsem sílu hrát si na pobožného hrdinu.  

 Pokud Cizince v dětství uráželi učitele, mne uráželi také, ale ze sociálního důvodu a dokonce i takoví svatoušci, jako byl třeba on sám, za naši bídu. A pak mne tenhle člověk, co se chlubí Kristem bude ponižovat a urážet za to, že jsem si nepostavil barák. Já nikomu dům nezávidím a vadí mi, když mi to někdo předhazuje a dává najevo, jak on je lepší. A zdůrazňuje Krista.     A mrzí mne jedno poznání.

 Věřící jsou větší křiváci a víc bezcharakterní než nevěřící. Chodím sem v naději, že se mýlím. A ono to bude spíš krutá pravda. To je škoda!! Naděje umírá!!!               
Vložil: Tomas v Středa, 25. leden 2023 @ 15:02:09 CET (574 čtenářů)
Více... | 77 komentáře | Kontrasty | Skóre: 0Hledání: 1/Manipulace? 2/Svoboda, demokracie?
Etika

poslal brusle7

1/ Proč i křesťané tak často podsouvají druhým pocity viny, když někdo nesdílí jejich názor a vnímá situace jinak?


2/ Máme ještě svobodu a demokracii, když jsou lidé kritizování a vysmíváni za svobodné sdělení politického názoru (nejen např. při volbě prezidenta ČR)?

(Vnímám souvislost a prolínání těchto dvou aktuálních témat, proto je dávám vedle sebe pod jeden "článek" k diskusi.)

Těším se na Vaše příspěvky.
Vložil: Tomas v Neděle, 22. leden 2023 @ 12:46:07 CET (643 čtenářů)
Více... | 78 komentáře | Hledání | Skóre: 0Život víry: Nevíra v Boha a lidi, to je správný název článku Oka + koment.
Katolicismus

poslal Myslivec


Je obtížné křesťanu poznávat a plnit Boží vůli, nebo je to pro něho úplná "brnkačka"?

Křesťan si nepotřebuje pokládat takové otázky, neb život v Bohu a pravdě je úplnou samozřejmostí. Takové otázky si pokládá někdo kdo pochybuje a Bohu a lidem nevěří.

Žít s Bohem, nenechat se vtáhnout do víru událostí tohoto světa, rozpoznávat co je skutečně Boží vůlí a co je zase jen v rovině lidských nereálných představ?

Divná otázka? Autor pokládá otázku zda žít s Bohem. Otázka je položená tak, že evokuje proti otázku zda s Bohem nežít a blá, blá..


Někteří z vás se tu odvolávali na Kristův výrok: "Mé jho netíží a mé břemeno netlačí." (Mt 11,30).

Velmi dobře užitý pojem "odvolávali". Někomu kdo božímu slovu NEVĚŘÍ, někomu kdo nevěří, že jho Krista netíží a Jeho břemeno netlačí připadá argumentace božím slovem jako odvolávání se. Křesťané žijící v Kristu se mezi sebou nikdy nemusí ODVOLÁVAT na zmiňovaný výrok Krista, a to proto, že je to jejich běžná životní zkušenost.

Že oni prý chodí v Kristu, mají jeho Ducha a kráčejí životem lehce, plníce jeho vůli. Protože oni dostali dar Ducha svatého.

Autor výroků Oko zde z křesťanů udělal "oně ondoně". A zase se hloupě vyjadřuje o "chodění", namísto o křesťanském životě v Kristu dle kterého vznikl prastarý dovětek při loučení se "a zůstávajte v Kristu našem Pánu". Věta dehonestuje křesťany podávající zde životní svědectví na pouhé "oně", a jejich životní svědectví zpochybňuje slovem "PRÝ".

Kde v tomto najít realitu, co z toho je opravdové? Podle čeho se orientovat a podle čeho rozlišit prázdné řeči?

Výborně položení otázka Oko? Otázka která odhaluje tvou vnitřní bezbožeckou prázdnotu.
Kde máš v tomto najít pravdivou realitu? Je to snadné Oko, citoval jsi zde tato slova Krista.

"Mé jho netíží a mé břemeno netlačí." (Mt 11,30).

Jsou to slova Boha, a v těch slovech máš tu pravdivou realitu kterou hledáš, v těch božích slovech máš tu pravdu která tě osvobodí. A stačí těm slovům Krista UVĚŘIT!
To že tvůj život s tím tvým bohem není snadný, a že jeho jho tíží a břemeno tlačí ukazuje na to, že je ve tvém životě něco moc a moc v nepořádku. A je to skutečně Bůh komu nasloucháš Oko? Jak je možné, že ten tvůj bůh dělá pravý opak toho co o jhu a břemeni říká Kristus? Kristus snad lže?

Zásadou je, že člověk by měl žít svůj život vědomě - tedy mít jistou představu jak žít a stanovit si řád a pravidla, podle kterých pak žije. ('to je můj názor.)

Cože?! Zásadou je... měl žít.....život vědomě??? U těchto výroků žasnu nad tím, že někdo něco tak neuvěřitelně hloupého dokáže vůbec dát dohromady. Nic takového není zásadou, a žít svůj život nevědomě je velká hloupost, a ještě větší hloupost je z přirozeně vědomého žití dělat zásadu. 
My křesťané nežijeme dle nějakých představ jak žít, ale žijeme svůj život v Bohu a pravdě. A žijeme svůj život ne podle samo pravidel a samo řádu, ale žijeme ho ve vůli Boží ze kterého teprve až pravidla a řád vychází. Pravidla a řády jsou nutné hlavně pro život společenský a u normálního jedince je dodržování pravidel naprostou samozřejmostí, jako například chovat se slušně a nevyjadřovat se jako hulvát Oko, který zde cosi o pravidlech píše, ale dle jeho vyjadřování etické pravidla do jeho života nepatří. Společensky běžné etické pravidla jsi zřejmě asi nestanovil, respektive nehodlá se jim podřídit.

Pokud člověk žije bez záměru ze dne na den a čeká, co mu každý nový den přinese - žije svůj život bezděčně. A známe dobře, že pokud člověk na něco trvale nemyslí, časem se mu to vykouří z hlavy a přestane žít podle toho, jak se kdysi v minulosti rozhodl. A to bychom asi nechtěli.

Dobrý popis toho jak do svého života bez záměru vnesl Oko záměr, který žel na jeho život s tím komu mylně říká bůh klade nemalé nároky v podobě samospásných  skutků a marného boje se hříchem. Života pod jhem těžkým a břemenem tlačícím.

Život s Bohem klade na člověka nemalé nároky.

Tak to není Bůh Oko! Život v Bohu je jistota, radost a nároky které jistě také jsou a jsou vysoké, nejsou vůbec ale vůbec břemen těžkým a jhem nesnesitelným.

Je sice krásný a bohatý, ale snadný není ani trochu. (Ono taky vybrat si cestu strmou a úzkou o tomto vypovídá).

Dobře popsaná zkušenost bezbožníka který následuje falešného boha, který mu neříká jako Bůh Mé jho netíží a břemeno netlačí, jeho bůh mu říká život se mnou není snadný a mé jho tě bude tlačit a břemeno tížit.

Hmmm. Když ti to tak vyhovuje Oko, měj si to tak.


Vložil: Tomas v Neděle, 22. leden 2023 @ 12:45:30 CET (80 čtenářů)
Více... | 5 komentáře | Život víry | Skóre: 0Kontrasty: Obnova Mariánského sloupu v Praze již dnes nese dobré a rozpoznatelné ovoce
Společnost

poslal Nepřihlášený

I těm největším škarohlídům je dnes jasné, že obnova mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze přináší dobré ovoce. Pomineme-li citelné zvýšení životní úrovně, zlepšení politického vývoje včetně zvýšení důvěry občanů ve vládu a politické instituce a například vysoký morální kredit a odbornost prakticky všech prezidentských kandidátů, můžeme být svědky i nebývalé jednoty obyvatelů ČR. Duofejme, že se panu premiérovi podaří ještě ratifikovat Konkordát Parlamentem ČR a zrušit nestoudné Benešovy dekrety.

Vložil: Tomas v Neděle, 22. leden 2023 @ 12:44:34 CET (80 čtenářů)
Více... | 5696 bytů | 4 komentáře | Kontrasty | Skóre: 0Kontrasty: Varování před rodícím se fašismem živeným médii a propagandou ( obraz šelmy )
Společnost

poslal Dzehenuti

Varování před rodícím se fašismem živeným médii a propagandou ( obraz šelmy )
Dlouho jsem přemýšlel o tom jak vzdělaný a inteligentní člověk mohl podporovat Hitlera. Řada vědců už v dnešní době dokázala, že to bylo způsobeno jistou davovou psychózou. Kdo viděl německou propagandu a vystoupení atd.. tak pochopil jakou moc v tom hráli média a propaganda.   V dnešní době jsem si lámal hlavou jak prostě v naší ČR i velice inteligentní lidi prostě nevidí jak neobjektivní je ČT a jak se s této televize stal hlavní nástroj rozdělovaní společnosti a propagandy.   S hrůzou jsem dospěl k závěru, že je to děsivá paralela z fašismem. A znaky jsou podobné….lidi kteří propadli této davové psychóze stejně jak kdysi lidé v nacistickém neměcku prostě ani nevidí jak neobjektivní je Česká televize a tu její jednostrannou propagandu.   A i znaky lidí pod touto propagandou jeví stejné znaky jako v nacistickém německu. Arogance, oni jsou ti lepší. Ty ostatní je třeba převychovat. Anebo výroky o tom, že je super že stará generace už vymírá atd. Oni mají pravdu a oni jsou ti správní vyvolení…   Jestli byl Hitler označován jako antikrist tak věřte, že se jeho doba opět blíží. Jsou zde naprosto totožné historické rysy této davové psychózy - vyvolané obrazem šelmy - médii a propagandou.
 

Vložil: Tomas v Neděle, 22. leden 2023 @ 12:39:54 CET (148 čtenářů)
Více... | 7 komentáře | Kontrasty | Skóre: 0Život víry: Je těžké následovat Boha?
Žhavá témata

poslal oko


Je obtížné křesťanu poznávat a plnit Boží vůli, nebo je to pro něho úplná "brnkačka"?

Žít s Bohem, nenechat se vtáhnout do víru událostí tohoto světa, rozpoznávat co je skutečně Boží vůlí a co je zase jen v rovině lidských nereálných představ?
Vložil: Tomas v Čtvrtek, 19. leden 2023 @ 11:00:53 CET (1671 čtenářů)
Více... | 1502 bytů | 465 komentáře | Život víry | Skóre: 0Aktuality: Bureš nebo Pávek?
Žhavá témata

poslal Nepřihlášený

Jsem amatérským historikem, který je fascinován církevními dějinami, které vskrytu utvářejí politiku a jsou i v pozadí každé války. Z této perspektivy pak mohu s Danielem vyznat, že „On mění časy i doby, krále sesazuje, krále ustanovuje, dává moudrost moudrým, poznání těm, kdo mají rozum“ (Da 2:21) a spolu s autorem přísloví, že „královo srdce je v Hospodinových rukou jako vodní toky; nakloní je, kam se mu zlíbí“. (Př 21,1).

Vložil: Tomas v Středa, 18. leden 2023 @ 02:33:14 CET (1049 čtenářů)
Více... | 7379 bytů | 156 komentáře | Aktuality | Skóre: 0Život víry: Svoboda podle Boha
Zamyšlení

poslal Willy

2K 3:17-18

Ten Pán je Duch. Kde je Duch Pánův, tam je svoboda. A my všichni, spatřujíce s odhalenou tváří Pánovu slávu jako v zrcadle, jsme proměňováni v týž obraz, od slávy k slávě, jako od Pána Ducha.

O jaké svobodě tu Pavel mluví? 
Vložil: Tomas v Úterý, 17. leden 2023 @ 12:15:33 CET (372 čtenářů)
Více... | 2504 bytů | 55 komentáře | Život víry | Skóre: 0Nebezpečná učení: TULIP (tulipán) 5 bodů kalvinismu
Kázání

poslal gregorios777

Většina tzv. "křesťanů" ukradla Bohu Jeho Svrchovanost.

Vložil: Tomas v Úterý, 17. leden 2023 @ 12:15:09 CET (432 čtenářů)
Více... | 502 bytů | 51 komentáře | Nebezpečná učení | Skóre: 0S úsměvem: Děti Bohyně Gayi
Humor

poslal Nepřihlášený

S vyprázdněním všeho křesťanského se nám rodí nové náboženství. Představa patriarchálního Boha Otce a Jeho Syna je překonaným a ahistorickým artefaktem šovinistického křesťanství. Gaya [čti Geja] je hermafroditní bohyní, je celá zelená, nemanifestuje se žádnými antropomorfismy a její pohlaví se může časem libovolně měnit do 85 forem. Přicházející bohyně Gaya má i své evangelium, svůj příběh, a samozřejmě svojí soteriologii. Její náboženství v mnohém připomíná římský katolicismus, ale je v podstatě gnostické. Jak tedy zní „zelené evangelium“ bohyně Gayi?

Vložil: Tomas v Úterý, 17. leden 2023 @ 12:13:24 CET (66 čtenářů)
Více... | 4162 bytů | 1 komentář | S úsměvem | Skóre: 0Povzbuzení: Našim fantazijním bratrům
Kritika bludů

poslal gregorios777

Jsou zde někteří fantazijní bratři, kteří nevěří v normální vývoj věřícího

Vložil: Tomas v Úterý, 17. leden 2023 @ 12:12:07 CET (55 čtenářů)
Více... | 308 bytů | komentáře? | Povzbuzení | Skóre: 0Historie: Generace Ježíše zažije konec světa
Historie

poslal Nepřihlášený

Myslím, že Ježíš Kristus myslel tím, že někteří z jeho generace zažijí konec světa  a nezemřou tak, že někteří vybraní lidé lidé z jeho generace stále žijí. Někde v horách. Je jich pár, pár vyvolených. A nikdy nezemřeli. Vypadají asi staře. Třeba na 80let, ale je jim už tisíce let. A oni stále žijí. Ježíš Kristus možná řekl, že to zažijí již brzy, ale z pohledu věčnosti je pár tisíc let brzy. Konec se blíží. A někteří lidi z generace Ježíše Krista stále žijí, někde v Sýrii a v okolí města Petry také. A tají to. Čekají na konec světa.

Vložil: Tomas v Pondělí, 09. leden 2023 @ 11:23:57 CET (306 čtenářů)
Více... | 19 komentáře | Historie | Skóre: 0Život církví: Jak lidé vnímají katolickou církev.
Katolicismus

poslal oko

Nejčastěji je katolická církev vnímána obecně jako papež (Vatikán) s kolegiem biskupů a kněží. Obyčejní věřící už  v tomto obraze splývají v jakési "mlze".

Vložil: Tomas v Pondělí, 09. leden 2023 @ 11:21:40 CET (406 čtenářů)
Více... | 5255 bytů | 63 komentáře | Život církví | Skóre: 0Kontrasty: Proč se pravda stává dezinformací a krestan za to hrozí jinému křestanovi ?
Žhavá témata

poslal Frantisek100

Tak tohle napíše údajný letniční křesťan.     


  No, je to na tobě Františku vidět, jak miluješ ruský fašismus. To je ten tvůj "Kristus" ? Už aby byl přijat ten zákon doplňujícího trestní zákoník o "trestnou činnost vědomého a záměrného šíření dezinformací s cílem významně poškodit demokratický charakter státu či jeho klíčových bezpečnostních zájmů,“ V chládku tě možná ty tvoje hnusné ruské lži  přejdou.       

 Já nemám s ruským fašismem nic společného. Nikdy jsem v Rusku nebyl a žádného Rusa neznám.  Ale viděl jsem film Volyň. Co je špatného na tom, že se mi nelíbí oslavování zločince Bandery a jeho společníků? A to začalo už dávno před majdanem. Proč vadilo ukrajinskému velvyslanci , že TV Art uvedla asi dvakrát film Volyň? Ten film mne oslovil. Jak známo banderovci se krutě zapsali při vyvražďování židovského obyvatelstva a jiných zločinů. O tom existuji jasné důkazy. To přece není dezinformace !!!   Nedávno jsem našel na ukrajinských stránkách betlém s Banderou. Copak tohle je normální?  

                    Bohužel. Díky takovým křesťanům jako je Rosmano se k nám blíží diktatura  a možná časem i to vraždění. Třeba ve jménu Krista  nebo Bandery. Opakují se snad dějiny?  
Vložil: Tomas v Pondělí, 09. leden 2023 @ 11:20:54 CET (1216 čtenářů)
Více... | 145 komentáře | Kontrasty | Skóre: 0Kontrasty: Temné století papežů. Soud s papežovou mrtvolou byl jen začátek
Katolicismus

poslal Mikim

Temné století papežů. Soud s papežovou mrtvolou byl jen začátekVložil: Tomas v Sobota, 07. leden 2023 @ 13:42:48 CET (121 čtenářů)
Více... | 2 komentáře | Kontrasty | Skóre: 0Kontrasty: Oko napsal krutou pravdu!!!
Zamyšlení

poslal Frantisek100

Oko napsal krutou pravdu: ..."A proč je třeba, aby se radostnou zvěstí o Pánu Ježíši zabývali nějací náboženští teologové, když je důležité, aby ji pochopil každý obyčejný člověk. A stačí tak málo. Láska k bližnímu."...   Opravdu stačí? A tak František tu pak hlásá, že Církve k životu netřeba - že stačí žít dobře v rodině a s blízkými. Rosmano zase věří, že Kristus je pouze člověkem a nikoli Bohem. Willy a někteří další se zas domnívají, že po smrti budou "vládnout po tisíc let v jakémsi "Kristově království" které je určeno jenom pro ně, zatímco my ostatní budeme kdesi v nevědomosti v hrobech po tisíc let čekat na své vzkříšení a soud. Cizinec a někteří další zase věří, že nové narození z vody a z Ducha (J 3,5) se neodehrává ve křtu. Co křesťan - to tady ve skutečnosti  jiná víra!   A ty říkáš, že správného pravého učení netřeba! Co jiného je teologie, než vědeckými metodami správného poznávání hodnocená a důkazy podepřená správná podoba víry?    Jak chceš druhým kázat čistou víru, když sám máš o ní jen mlhavou představu?
--------------------------------------------------------------------------------------------------       Popsal jsi krutou pravdu o křesťanském náboženství. Je to tak. Každý církev či sekta má svoje priority, svoje učení, svůj katechismus a přitom je snad jeden Bůh a stejný Kristus. Tato nejednota a různé priority snižují věrohodnost křesťanství. Čemu věřili první křestané? Ti z řad židů už měli nějaké znalosti z náboženství židů. A právě víra židů asi bránila, aby Ježíše přijali. Přece mají v Desateru, že mají věřit v jednoho Boha a najednou je tady pro ně druhý Bůh Ježíš a ještě k tomu v lidském těle. Aby to pochopili, potřebovali opravdové pokání, ke kterému je vedl Jan Křtitel. A zde je ten základ křestantsví. Uvědomění si, že Bůh poslal svého Syna, aby svoji obětí lidem ukázal, že Bůh se chce s lidmi smířit, odpouští jim tu hříšnost v jejich mozku a chce jim dát věčný život vzkříšením na nové Zemi a v novém těle. K pochopení toho nebyly potřebné znalosti ze SZ, snad akorát pro židy, protože náznak toho měli v proroctvích. 

První věřící z řad pohanů neměli k dispozici žádná písma, ale jen upřímné svědectví apoštolů a ostatních, kteří měli od Boha dar svědčit. 

 A dokázala se takto chovat i římská církev? Jakým způsobem šířili lásku Boží? Válkami, násilím.. ?? A to neplatí je na katolickou církev. 

  Proč se zabýváme nepodstatnými věcmi a pak nám uniká to nejdůležitější???
Vložil: Tomas v Středa, 04. leden 2023 @ 10:45:31 CET (1794 čtenářů)
Více... | 404 komentáře | Kontrasty | Skóre: 0Povzbuzení: Příprava Nevěsty, Vytržení, Milénium
Zamyšlení

poslal Willy

Poslední léta křesťanským světem rezonuje často zmiňované téma eschatologie - příchod Pána Ježíše Krista, vytržení, tisícileté království a různé související události, znamení apod. 


Někteří kazatelé a různí služebníci se k tématu vyjadřují pomocí tzv. systematické teologie a rozebírají dané téma na prvočinitele. 
Vložil: Tomas v Úterý, 03. leden 2023 @ 10:50:21 CET (641 čtenářů)
Více... | 2558 bytů | 100 komentáře | Povzbuzení | Skóre: 0Z internetu: ŽIDOVSKÝ MESIÁŠ?
Zamyšlení

poslal redifon

https://youtu.be/UXXPN-lIRGM


Jan 5, 43 Přišel jsem ve jménu svého Otce, a nepřijímáte mne. Kdyby přišel někdo ve svém vlastním jménu, toho přijmete.

rdf
Vložil: Tomas v Úterý, 03. leden 2023 @ 10:49:21 CET (346 čtenářů)
Více... | 24 komentáře | Z internetu | Skóre: 0Kontrasty: živatel rosmano píše, že Ježíš sám mluvil se setníkem a dalšími vojáky.
Zamyšlení

poslal Nepřihlášený

Uživatel rosmano píše, že Ježíš sám mluvil se setníkem a dalšími vojáky. A že mu nevyčítal, že někoho zabíjí. Ježíš sám používal příměry, analogie z válek mezi zeměmi, králi. A že prý to znamená, že jeho požadavky na život křesťana - tedy neválčit, nevracet bojem a nastavit druhou tvář, případně odejít - že to vlastně neplatí a že Ježíš to tak ve skutečnosti nemyslel a schvaloval války i zabíjení. Takže křesťan může směle podporovat třeba i banderovce nebo Azov. Podle nicku rosmano to je v souladu s jeho verzí Ježíše. Křesťan může nasednout do tanku a jít kamkoli zabíjet podle svého politického přesvědčení. 

Ježíš se vybavoval i s nevěrnými ženami, snad dokonce i prostitutkou. Také s nevěrnými muži. Podle logiky nicku rosmano tím pádem Ježíš toto schvaluje a podporuje nevěru, možná i skupinové orgie. 

Vlastně neexistuje nic, co by Ježíš doporučoval nebo nedoporučoval, přikazoval, nepřikazoval. Dělej si co chceš. Nejdůležitější věc je, kterou politickou stranu preferuješ. Účel světí prostředky. Bible se musí brát politicky, s nadhledem a Ježíš ve skutečnosti zabíjení, ani smilstvo, ani lichvu, ani farizejství, ani cokoli dalšího nezakazoval. Bavil se s různými lidmi, to podle nicku Rosmano dokazuje, že křesťan taky může dělat, cokoli ho napadne. 

Halejuja. 

Křesťané to tak dlouho netušili a tolik staletí se v něčem omezovali nebo někteří dokonce úzkostlivě četli Bibli a snažili se žít striktně podle božích přikázání nebo doporučení. Všechno zbytečně. Rosmano vysvětluje, že Jošua byl ve skutečnosti přítel liberalistů, progresivistů, globalistů. 

Správný křesťan si večer v 19h pustí v televizi pionýrskou vlaštovku Marcelu Augustovou, ta mu řekne, co si má myslet, on to přijme za své a pokud Marcela zavelí do útoku proti Rusovi, tak křesťan ráno sedne do tanku a jde bojovat za rosmanova progresivního Ježíše.

Halejuja!
Vložil: Tomas v Sobota, 31. prosinec 2022 @ 12:39:47 CET (437 čtenářů)
Více... | 33 komentáře | Kontrasty | Skóre: 0
Stránka vygenerována za: 0.26 sekundy