Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Radoslav.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 0, článků celkem: 16656, komentáře < 7 dní: 231, komentářů celkem: 430131, adminů: 60, uživatelů: 5253  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 421 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

Frantisek100
rosmano
ivanp
gregorios777

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116909431
přístupů od 17. 10. 2001

Život církví: Hlava pravoslavné syrsko-malankarské církve u Petrova nástupce
Vloženo Neděle, 08. září 2013 @ 13:09:56 CEST Vložil: Olda

Z našich církví poslal Nepřihlášený

Petrův nástupce dnes přijal Jeho Svatost Morana Baseliose Marthoma Paulose II., tedy hlavu pravoslavné syrsko-malankarské církve, což je autokefální, samostatná církev, která nespadá pod antiochijský patriarchát syrsko-pravoslavné církve malankarského ritu.

Obě však žijí v Indii, kde působí také katolická církev syrsko-malankarského ritu. Katholikos Marthom Paulos II. je nejvyšším pastýřem dvou a půl milionů věřících, kteří žijí ve třiceti diecézích, kde slouží 1700 kněží. Dnešní návštěva hlavy této pravoslavné syrsko-malankarské církve u papeže Františka je významným krokem ekumenického dialogu.

Petrův nástupce ve své promluvě poukázal na svědectví víry svatého Tomáše, které je základem zrodu církve tohoto ritu a spojuje tuto církev s církví římskou, třebaže ještě není možné slavit společnou eucharistii. „Právě tato víra – zdůraznil papež František – nás pohání, abychom pokračovali a zintenzivňovali ekumenické nasazení, setkávání a dialog vstříc plnému společenství“. Petrův nástupce dále připomněl jednotlivé kroky tohoto ekumenického úsilí zahájeného právě před třiceti lety a vedoucího k ustanovení smíšené teologické komise a společnému prohlášení v den Letnic roku 1990. Tato komise, řekl dále papež, „pokračuje ve své důležité práci“, přičemž bylo „dosaženo významného pokroku jako je např. společné užívání budov kultu a hřbitovů, vzájemné sdílení duchovních a dokonce liturgických zdrojů ve specifických pastoračních situacích“. Papež František přitom poukázal na potřebu hledání nových forem spolupráce vzhledem k rostoucím sociálním a náboženským problémům a potom pokračoval:

Chtěl jsem připomenout některé etapy tohoto třicetiletého vzájemného sbližování, protože si myslím, že v ekumenickém snažení je důležité s důvěrou pohlížet na uskutečněné kroky překonávající předsudky a uzavřenost, které jsou součástí »kultury střetu«, jež je zdrojem rozdělení; dávat prostor »kultuře setkávání«, která nás vychovává ke vzájemnému porozumění, a přičiňovat se tak o jednotu. Sami to však nedokážeme. Naše slabosti a nedostatky toto snažení zpomalují. Proto je důležité zintenzivnit modlitbu, neboť jedině Duch svatý může svou milostí, svým světlem a svým teplem rozpustit náš chlad a vést naše kroky ke stále většímu růstu v bratrství.

Modlitba a snažení, pokračoval papež František, rozvíjí přátelské vztahy a spolupráci na různých stupních mezi kněžími i věřícími různých církví zrozených ze svědectví vydaného svatým Tomášem:

Duch svatý, kéž nás nadále osvěcuje a vede ke smíření a harmonii, překonání všech rozdělení a rivalit, které poznamenaly naši minulost. Svatosti, jděme společně touto cestou a s důvěrou hleďme k onomu dni, kdy budeme s pomocí Boží stát v jednotě u oltáře Kristovy oběti v plnosti eucharistického společenství. Modleme se za sebe, prosme o přímluvu svatého Petra a svatého Tomáše pro naše stádce, která nám byla svěřena do naší pastorační péče. Oni, kteří pracovali společně pro evangelium, ať se za nás přimlouvají a doprovázejí putování našich církví.

Končil papež František promluvu ke katholikosovi pravoslavné syrsko-malankarské církve.


"Hlava pravoslavné syrsko-malankarské církve u Petrova nástupce" | Přihlásit/Vytvořit účet | 7 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Hlava pravoslavné syrsko-malankarské církve u Petrova nástupce (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Pondělí, 09. září 2013 @ 11:21:45 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Zdá se že se nic neztratilo. Ani to co zasel apoštol svatý Tomáš v Indii a upevnil svatý František Xaverský. Ježíšův tovaryš a jeden z nejbližších druhů svatého Ignáce z Loyoly. Který pak hlásal Evangelium také v Japonsku. Kde dal šógun Hidejoši později krutým a pomalým způsobem pobít přes půl milionu mučedníků. Mimo jiné i svatého Pavla Mikiho a druhy. Přitom stačilo tak zdánlivě málo Aby si zachránili pozemské životy. Šlápnout na kříž nebo na obrázek Panny Marie. Ti které Bůh zachoval přes jedno z nejkrutějších pronásledování v dějinách lidstva pak udrželi víru po osm generací téměř v naprosté izolaci. V chudobě, ponížení a opovržení. Něco jako kasta nedotknutelných v Indii. Bez  kněží a bez Bible, Evangelium si předávali ústně a přesto pak přivítali první kněze a biskupy jako pokřtění a evangelizovaní. Jako hotoví křesťani. Díky světcům kteří učili a křtili jejich praotce a díky krvi mučedníků.



Stránka vygenerována za: 0.21 sekundy