Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Marek.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16654, komentáře < 7 dní: 158, komentářů celkem: 429684, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 404 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116568244
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: PÁNŮV STŮL A PAMÁTKA VEČEŘE PÁNĚ
Vloženo Pátek, 02. únor 2024 @ 10:46:51 CET Vložil: Tomas

Zkušenosti poslal Willy

4. ledna zde byl zveřejněn tento článek.

Na něj volně navazuje neméně životně důležité téma pro život církve - viz název článku tohoto.


S jedením, pitím a dýcháním neboli tedy s životem Kristova učedníka neodmyslitelně souvisí a k životu v Kristu náleží stůl Páně, Pánův stůl s Památkou Večeře Páně, jíž si Pána Ježíše připomínáme právě jedením a pitím Jeho těla a krve, symbolizované nekvašeným chlebem a vínem.
Nic jiného tak neoslaví Pána Ježíše, nepotěší a zároveň neprospěje našemu společnému budování, než shromáždění u Pánova stolu a slavení Památky Večeře Páně, kdy jedením a pitím jednak zvěstujeme Kristovu smrt a druhak díky tomu máme v sobě Kristův život, život vzkříšení - viz J 6:54-56.
Kdo jí Mé tělo a pije Mou krev, má život věčný a Já ho vzkřísím v poslední den. Neboť Mé tělo je pravý pokrm a Má krev je pravý nápoj. Kdo jí Mé tělo a pije Mou krev, zůstává ve Mně a Já v něm.

Mějme na paměti, že Pánův stůl s Památkou Večeře Páně ustanovil Pán Ježíš při poslední večeři se svými učedníky před svým ukřižováním jako životně důležitou součást života církve. Žádné jiné shromáždění církve nepředstavuje praktickou jednotu církve, svatých a učedníků Pána Ježíše Krista jako právě toto a žádné jiné shromáždění nemá takový význam pro budování církve jako shromáždění kolem Pánova stolu, jehož středem a obsahem je Pán Ježíš jako náš život, život Těla, jednota Ducha, jednota víry, vedoucí k plnému poznání Syna Božího, v dospělého muže, v míru postavy Kristovy plnosti (Ef 4:13).

Podívejme se, co o Pánově stole a Památce Večeře Páně říká Boží Slovo skrze apoštola Pavla v 1. listu Korintským tak, jak je ustanovil sám Pán Ježíš Kristus.

Pánův stůl:
1K 10:14:24 Proto, moji milovaní, utíkejte před modlářstvím! Mluvím jako k rozumným; sami rozsuďte, co říkám. Což není kalich požehnání, který žehnáme, společenstvím krve Kristovy? A což není chléb, který lámeme, společenstvím těla Kristova? Protože je jeden chléb, jsme jedno tělo, ač jsme mnozí, neboť všichni jsme toho jednoho chleba účastni. Hleďte na Izrael podle těla: nejsou ti, kdo jedí oběti, účastníky oltáře? Co tedy říkám? Že maso obětované modlám něco znamená? Nebo že modla něco znamená? Ne, ale říkám, že to, co pohané obětují, obětují démonům, a ne Bohu. A já nechci, abyste byli účastníky démonů. Nemůžete pít Pánův kalich i kalich démonů; nemůžete mít podíl na Pánově stolu i na stolu démonů. Či chceme Pána popouzet k žárlivosti? Jsme snad silnější než On? ‚Všechno je dovoleno‘, ale ne všechno prospívá. ‚Všechno je dovoleno‘, ale ne všechno buduje. Ať nikdo nehledá vlastní zájmy, nýbrž zájmy toho druhého.

Památka Večeře Páně:
11:23-33 Já jsem přijal od Pána, co jsem vám také předal, že Pán Ježíš v tu noc, kdy byl zrazován, vzal chléb, vzdal díky, rozlomil jej a řekl: ‚Vezměte, jezte. Toto je mé tělo, které se za vás láme. Toto čiňte na mou památku.‘ Stejně vzal po večeři i kalich a řekl: ‚Tento kalich je nová smlouva v mé krvi; toto čiňte, kdykoliv byste pili, na mou památku.‘ Neboť kdykoliv byste jedli tento chléb a pili tento kalich, zvěstujete smrt Páně, dokud on nepřijde. Kdo by tedy jedl ten chléb nebo pil kalich Páně nehodně, bude vinen proti tělu a krvi Páně. Ať člověk zkoumá sám sebe, a takto ať z toho chleba jí a z toho kalicha pije. Neboť kdo jí a pije nehodně, jí a pije sobě odsouzení, neboť nerozsuzuje tělo Páně. Proto jsou mezi vámi mnozí slabí a neduživí a mnozí usínají, tzn. umírají. Kdybychom rozsuzovali sami sebe, nebyli bychom souzeni. Když jsme však souzeni od Pána, jsme vychováváni, abychom nebyli odsouzeni spolu se světem. Proto, moji bratři, když se scházíte k jídlu, čekejte jeden na druhého.

Prosím ty, kdo to budou číst, aby se nad tím Slovem modlili a přijali z Něho život potřebný pro zachovávání tohoto Slova a správnou praxi, která předejde problémům tělesných svatých v Korintu.

Po 11. kapitole následují dvě známé kapitoly o darech Ducha a o lásce Boží a dále 14. kapitola o Božím řádu na shromáždění církve u Pánova stolu, které jsou důležité pro správnou praxi života církve v Kristu Ježíši.
https://www.obohu.cz/bible/index.php?hledat=1K+14&k=1K&styl=CSP&kap=14&kde=1

Modlitba:
Kéž se nad námi Bůh v Kristu smiluje a dá nám skrze Ducha moudrosti a zjevení milost ke všemu, co je třeba, abychom dospěli a dozráli v životě, který potřebujeme k životu v Království nebes, a vybudováni v Tělo Kristovo v lásce byli připraveni na příchod Pána Ježíše jako zloděje v noci, našeho Ženicha a život v Jeho Království v budoucím věku, tj. v Miléniu. Amen.

"PÁNŮV STŮL A PAMÁTKA VEČEŘE PÁNĚ" | Přihlásit/Vytvořit účet | 3 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: PÁNŮV STŮL A PAMÁTKA VEČEŘE PÁNĚ (Skóre: 1)
Vložil: Willy (stanislav.velicky@seznam.cz) v Úterý, 06. únor 2024 @ 12:51:30 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
To k tomuto tématu fakt nikdo nic nemá nebo to nikoho nezajímá?Re: PÁNŮV STŮL A PAMÁTKA VEČEŘE PÁNĚ (Skóre: 1)
Vložil: Gregorios777 (Makarios5@seznam.cz) v Středa, 07. únor 2024 @ 21:00:23 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
WILLY - to jsi si ještě nezvykl, že články, ve kterých jde o něco důležitého, zde nejsou středem zájmu? Jojo, když jde o něco bulvárního, to je panečku zájmu... Mě osobně odešel modem na PC, tak tu teď jsem omezeně, jen když mám na telefonu data nebo přístup k nějaké WiFi. Ale dnes už vezu domů nový modem.Stránka vygenerována za: 0.13 sekundy