Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Ivona.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 6, článků celkem: 16371, komentáře < 7 dní: 302, komentářů celkem: 411436, adminů: 60, uživatelů: 5155  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 280 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

oko

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
112065994
přístupů od 17. 10. 2001

Hledání: 1/Manipulace? 2/Svoboda, demokracie?
Etika

poslal brusle7

1/ Proč i křesťané tak často podsouvají druhým pocity viny, když někdo nesdílí jejich názor a vnímá situace jinak?


2/ Máme ještě svobodu a demokracii, když jsou lidé kritizování a vysmíváni za svobodné sdělení politického názoru (nejen např. při volbě prezidenta ČR)?

(Vnímám souvislost a prolínání těchto dvou aktuálních témat, proto je dávám vedle sebe pod jeden "článek" k diskusi.)

Těším se na Vaše příspěvky.
Vložil: Tomas v Neděle, 22. leden 2023 @ 12:46:07 CET (808 čtenářů)
Více... | 90 komentáře | Skóre: 0Hledání: Zasáhne snad Boží ruka, až nějaký člověk zmáčkne onen knoflík zkázy???
Společnost

poslal Frantisek100

    Přeme se zde o různých věcech, které ani v Bibli nejsou a jsou jen produktem církve či církví, které si pro udržení svého panství  a moci musely vymyslet něco, čím oklamat věřící.  A zatímco se tu přeme, tak o našem životě rozhoduje někdo, kdo bude rychlejší ve zmáčknutí knoflíku atomové války. Pak bude konec všemu.


 Prostě, kdo na krátkou dobu přežije, bude závidět mrtvým, protože jeho život bude utrpení obrovského rozsahu a už bude pozdě něco opravit. 

Kdybychom místo žvatlání o vymyšlených náboženských výmyslech raději se snažili šířit pravdu, třeba o příčině válek. Je moderní vše svést na Putina, ale zapomínáme, že na jeho místo může přijít někdo mnohem horší. A pak je příčinou všeho, co nás dnes trápí a snižuje životní úroveň jen Putin a Rusko??? Pravdu tušíme a raději mlčíme. Kdo vydělává na utrpení lidí je dnešní  svět plný zlodějů a mafiánů. Velmoci si rozdělují svět a určují nepřítele. 

Člověk je špatný tvor  a možná ta světová katastrofa, kterou  lidé nepřežijí, bude jen logickou tečkou. Jedna krásná planeta  z mnoha planet ve vesmíru bude bez života. Výstraha jiný světům, pokud existují. A my místo své záchrany se jen přeme o často zbytečné věci. Pro takovou bytost, jakou je člověk, nemůže být v nebi ani místo. Náboženství působí spíše jako droga, která zatemní mozek a nevede člověka k poznání objektivní pravdy. Jistě, že víra svůj pozitivní vliv má,  ale nesmí se předávkovat anebo brát jen formálně. Lidé mají své náboženství a dokonce v rusko-ukrajinském konfliktu stejné a k ničemu to není. Milujte své nepřátele a realita je výsměch Pánu Ježíši. Z náboženství se stávalo a stává politika, která pak brání pravdě. Lidé se za tisíce let nezměnili. Víra v Ježíše, který zemřel, aby člověka zachránil, na lidi moc nepůsobí. A pravdy se stále bojíme a někdo nás nutí, abychom ji nepoznali.   

 Zasáhne snad Boží ruka, až nějaký člověk zmáčkne onen knoflík zkázy???  
Vložil: Tomas v Středa, 31. srpen 2022 @ 16:38:17 CEST (1516 čtenářů)
Více... | 177 komentáře | Skóre: 0Hledání: Připustí Bůh třetí světovou válku a atomové utrpení?
Žhavá témata

poslal Frantisek100

  Chápu, že katolíci musí hájit svoji církev a své hodnostáře. Ale já se nedovedu smířit s tím, že tato církev páchala prostřednictvím svých obyčejných členů, ale i hodnostářů strašlivá zla. Navíc ujela duchovně, protože začal upřednostňovat Marii před Kristem. Apoštol Jan o Marii pečoval a nikde v jeho spisech není informace o tom, že jí máme ctít jako Ježíše či ještě více a modlit se k ní. Jan je zajímavý ještě  z jiného hlediska.   ·  


4Jan sedmi církvím v Asii: Milost vám a pokoj od toho, který jest a který byl a který přichází, i od sedmi duchů před jeho trůnem ·  
5a od Ježíše Krista, věrného svědka, prvorozeného z mrtvých a vládce králů země. Jemu, jenž nás miluje a svou krví nás zprostil hříchů ·  
6a učinil nás královským kněžstvem Boha, svého Otce – jemu sláva i moc navěky. Amen. ·  
7Hle, přichází v oblacích! Uzří ho každé oko, i ti, kdo ho probodli, a budou kvůli němu naříkat všechna pokolení země. Tak jest, amen. · 
 8Já jsem Alfa i Omega, praví Pán Bůh, ten, který jest a který byl a který přichází, Všemohoucí.   

 Jan tedy nepíše o jedné církvi, ale o sedmi církvích. Nenazývá je sbory či shromážděními, ale církvemi.   

 Kde  je v Božím Slově uvedeno, že jen jediná církev římská vedena papežem je jediná pravá?

 Copak pravá Kristova církev může podporovat války, násilí  a zlo? A bohužel takové jsou dějiny této a nejen této církve. I její někteří papežové byli zločinci a to je degradace Krista, když jsou prý považováni za Kristova nástupce na Zemi. Strašné!!!  

 Jan nad několika církvemi nešetřil kritikou. Boží Duch mu asi ukázal i budoucnost křesťanství složeného z mnoha církvi a ne jen jediné, která se bude povyšovat nad všechny, vytvoří si svoji ideologii  a ovládat miliony. Bude lpít na majetku a její hodnostáři budou bydlet v palácích z ukradeného zlata. Jak obrovský rozdíl od Pána Ježíše??!! 

   Mám rád malinké církve. Žijí si svůj duchovní život, duchovně rostou a hlavně na prvním místě mají Pána Ježíše. To jsem zažil jako mladý kluk, tam byla láska, úcta a přítomnost Krista. Jistě, že stejně krásně je třeba v malém venkovském katolickém kostelíku  s hodným panem farářem.   Ale proč ta vzájemná zášť? 

Vzpomínám si , jak za války katolíci vraždili v Chorvatsku pravoslavné a jinde v Polsku zase obráceně pravoslavní Ukrajinci polské katolíky. A ani evangelické církve nejsou o moc lepší. 

Jak se na to může Bůh dívat a jakou má asi trpělivost? 

Jak dlouho bude čekat? 
Připustí i třetí světovou válku a atomové utrpení?   

 Proč křestané jen mlčí a mlčí anebo přilévají oheň do ohně???!!!!          
Vložil: Tomas v Pondělí, 22. srpen 2022 @ 12:14:29 CEST (1304 čtenářů)
Více... | 173 komentáře | Skóre: 0Hledání: Pravá hora Sinaj v Arábii - výprava
Zkoušky

poslal Dzehenuti

Ahoj lidi, nedávno jsem byl v Jordánsku a už to tam dobře znám, takže plánuji příští rok cca v dubnu (pokud se nic rapidně nezmění) cestu do Saudské Arábie přes Jordánsko hlavně z finančních důvodů....letenka do Saudské Arábie je cca 20. tis, letenka do Jordánska 2 tisíce.Vložil: Tomas v Středa, 10. srpen 2022 @ 11:09:44 CEST (236 čtenářů)
Více... | 1557 bytů | 10 komentáře | Skóre: 0Hledání: Bůh proti sobě poštval Rusko a Ukrajinu? 2.část
Dotazy čtenářů

poslal Nepřihlášený

Vážení pane Martino: i kdyby bylo něco jako svobodná vůle, proč nechává bůh trpět celé generace lidí a zvířat nebo to tak realisticky vypadá? Proč tolik nadbytečné krutosti pro zkoušku člověka, proč nestačí zachránit nějakou babičku z hořícího bytu? Proč tisíce a tisíce a miliony let utrpení lidí a zvířat, umírání dětí na nemoce, za které ti daní lidé nemohli, ani jejich rodiče ne? Proč už to Ježíš neukončí? Taková zkouška je přeci šílená. Už toho bylo dost. Koho chce furt zkoušet? Do nekonečna? Proč mu nestačí méně lidí? Proč si to nevyzkouší na pár lidech a musí kvůli tomu umírat malé děti v bolestech, celé měsíce a roky na rakovinu nebo na nějakou ošklivou nemoc? To je používá jen jako materiál pro zkoušku někoho jiného? Odporné. Ježíš mě zklamal :(

Vložil: Tomas v Čtvrtek, 03. březen 2022 @ 16:01:14 CET (523 čtenářů)
Více... | 28 komentáře | Skóre: 0Hledání: Hledám křesťanskou organizaci, hudebníky
Misie

poslal Nepřihlášený

 Bratři a sestry, hledám církev nebo křesťanskou organizaci, která by podpořila evangelizaci nebo koncerty.
Vložil: Tomas v Středa, 02. březen 2022 @ 12:14:22 CET (182 čtenářů)
Více... | 615 bytů | komentáře? | Skóre: 0Hledání: Upoutávka ke článku:
Zajímavosti

poslal Vota

Nedávno v období křesťanských Vánoc zde na Grano Salis (granosalis.cz) uživatel nicku martino vložil kopii článku "Ježíš se narodil 25. prosince", který se nachází na webových stránkách RadioVaticana.cz (webový odkaz: https://www.radiovaticana.cz/clanek.php?id=864). Druhý podobný článek "Ježíš se narodil 25. prosince roku 1 před n.l." jsem nalezl na stejných webových stránkách (webový odkaz: https://www.radiovaticana.cz/clanek.php?id=15695). Oba články si pozorně přečtěte, kdo máte o toto téma zájem.


Po svém diskuzním odchodu ze zdejších stránek Grano Salis a přečtení obou článků jsem kontaktoval dva zdejší přispěvatele s dotazem, zda chtějí znát skutečnost o tom, zda je možné, že údaj uvedený v evangeliu Lukáše o dnech chrámové služby v něm uvedého Zachariáše z kněžského oddílu Abiáše (Zecharja, Avija) může souhlasit s křesťany tradovaným datem 24. září roku 2 před křesťanským letopočtem (pozn.: 23-25. září). Že jsem se současnými mými znalostmi a schopnostmi tento údaj ověřit výpočtem. Ačkoliv jsem neměl původně v úmyslu výsledky nijak zveřejnit, učiním tomu tak zde na Grano Salis, nejen kvůli zjištěnému výsledku.
Vložil: Tomas v Čtvrtek, 03. únor 2022 @ 11:06:47 CET (393 čtenářů)
Více... | 4019 bytů | 8 komentáře | Skóre: 0Hledání: Stvořil bůh Adama s kloakou?
Dotazy čtenářů

poslal Nemohouci1

Dobrý den, už nějaký čas mě zajímá tato věc: bůh vše nebo skoro vše ví dopředu, viz. předpovědi a proroctví, ale když stvořil člověka/muže, teprve potom si uvědomil, že by měl stvořit ještě ženu. Tedy dle bible. Přitom od počátku počítá s tím, že tolik a tolik lidí bude v nebi a že Marie porodí jako panna Ježíška, ale teprve po čase po stvoření muže si řekne: měl bych mu vzít žebro a udělat ještě ženskou. Přitom s Marií musel počítat předem minimálně. Tak proč si to najednou uvědomí až časem po Adamovi?

A byl teda Adam původně bez penisu? Ho přece nepotřeboval, mohl mít kloaku jako ptáci a vylučovat pevný i tekutý odpad z těla jediným otvorem. Sex bez ženy je taky dost k ničemu, leda by to měl být gay? Ale to by musel stvořit víc mužů... nebo Onan? :)

Zajímavé, u ostatních zvířat bůh stvořil od počátku samce i samici (vyjma bakterií atd.) - u člověka ale ne. :(

Velmi mě to trápí, asi přestávám věřit na Jehovu :( Zatím a někdy :)))
Vložil: Tomas v Středa, 02. únor 2022 @ 12:56:27 CET (483 čtenářů)
Více... | 11 komentáře | Skóre: 0Hledání: Zednáři = satanisté?
Zamyšlení

poslal Nepřihlášený

Co si myslíte o svobodných zednářích? V Anglii nebo Skotsku jsou mezi zednáři křesťané, aktivní členové církví. V médiích jsou ale často spojováni se satanismem. Myslíte si, že je to pravda? Spíše mám pocit, že také věří v Pána Boha, jen k němu jdou jinou cestou... Konec konců i jednotlivé církve se v učení liší... Děkuji za vaše názory a postřehy.  

Vložil: Tomas v Pondělí, 15. listopad 2021 @ 11:10:16 CET (392 čtenářů)
Více... | 3 komentáře | Skóre: 0Hledání: Proč apoštolové zvěstovali, že Ježíš je Mesiáš ? Proč ne Bůh ?
Zamyšlení

poslal rosmano


Zajímaly by mě vaše náhledy, případně biblické argumenty, proč si myslíte, že takto apoštolové Ježíše zvěstovali ?
Vložil: Tomas v Sobota, 02. říjen 2021 @ 22:46:16 CEST (2343 čtenářů)
Více... | 287 komentáře | Skóre: 0Hledání: Tvz.
Konspirace

poslal Nepřihlášený

Boží zkouška dává smysl jen pokud je bůh hajzlík. Nikoliv vševědoucí, ale řekněme hodně vědoucí hajzlík s pochybným charakterem.
 
Protože:

1) Celý koncept svobodné vůle je velmi pochybný, protože ani náhoda, ani kauzalita není svoboda. Náhoda je chaos (možná existuje, možná ne, jestli ano, tak spíš na kvantové úrovni). Rozhodování podle náhody není záslužné, protože je náhodné. Není dobré ani špatné, je chaotické, náhodné, bez pravidel. O tom je náhoda, absolutně braná. A rozhodování podle kauzality  zase vede nutně k předchozím příčinám a důsledkům, je to železný řetěz nebo řetězy. Člověk nemůže za své geny ani za svou výchovu a vliv okolí a kultury. A spojení náhody a kauzality to samé, kauzalita, která má první příčinu v chaotické náhodě není opět nic záslužného a svobodného. Svoboda jakožto kauzalita, která nějak tajemně řídí sama sebe (a musí vědomě, jinak to opět není svoboda, pokud nás řídí podvědomí, není to svoboda vědomá a nemá opět morální smysl), aniž by to bylo nutné, je něco naprosto nedokázaného a velmi pochybného. Zamyslete se nad tím.

2) Bůh jakožto inteligent (jinak by těžko stvořil náš svět, kdyby byl úplně blbej, ne?), by si určitě spočítal, že některý člověk se (pokud je svobodná vůle, jakože těžko) rozhodne správně a jiný špatně (z jeho božího pohledu) a co jako? To bych dopředu odhadl i já. No a? Co z toho jako má? To vám řeknu ještě než svět vůbec stvořím, na to ho nepotřebuji ani tvořit, že některá inteligentní bytost se svobodnou vůlí (pokud existuje svoboda vůle), se rozhodne "špatně" a jiná "dobře". A co jako?

3) Pokud už by si to chtěl vyzkoušet, stačí mu na to pár inteligentních bytostí, ne celé generace a miliardy lidí a spousta zvířat, která ani zřejmě svobodnou vůli nemají (člověk ostatně asi také ne, ale to je jiná debata, viz. bod 1). Proč utrpení miliard let organismů a krutý evoluční souboj? Jasně, občas nějaká ta slast, ale hlavně hodně bolesti... I kdyby nebyla evoluce, stejně je v přírodě hodně krutosti, vidíte, jak predátor zabíjí kořist atd...

4) No a jestli stvořil bůh jen pár lidí a vše okolo je spíš nějaký matrix, který vypadá, že je to skutečný svět a bůh zkouší jen těch pár skutečných lidí (případně jednoho člověka, třeba mě), ostatní jsou jen nějaké iluzorní snové loutky, proč ten svět stvořil tak, aby vypadal tak krutě se spoustou mrtvých zvířat a s krutou historií? Nestačilo by vyzkoušet ty pravé lidi třeba tak, jestli zachrání někoho z hořícího domu? Proč je ještě nadbytečně trápit krutou (jakoby) historií a krutou (jakoby) přírodou? Nu proč?

5) Co nás má sakra co zkoušet??? To samo o sobě není moc morální... Proč rodič, který vás "stvoří"/splodí měl mít právo vás zavřít do nějakýho sklepa a tam vás celý roky zkoušet? Takový rodič by šel do vězení, kdyby se na to přišlo a právem... Stvořitel si jako může dovolit cokoliv? To není moc morální...

Pěkný den a zasejc někdy třeba :))))
Vložil: Tomas v Čtvrtek, 08. červenec 2021 @ 19:17:04 CEST (412 čtenářů)
Více... | 7 komentáře | Skóre: 0Hledání: Tyranosaurus boží
Katolicismus

poslal Myslivec

K napsaní toto článku mne přiměl tento výrok.


Vložil: Tomas v Sobota, 03. červenec 2021 @ 01:46:01 CEST (790 čtenářů)
Více... | 2487 bytů | 41 komentáře | Skóre: 0Hledání: Incel a zpackaný život ve 49 letech
Svědectví

poslal Nepřihlášený

Jsem 49 letý homo učitel těláku a nedokážu normálně žít. Jsem psychicky i fyzicky labilní a vynahrazuji si to nadáváním ostatním lidem v diskuzích do bobků a incelů, směji se i handicapovaným lidem. Dříve jsem byl nesmírně promiskuitní a vyspal se s každým, dneska jsem sám. Co mám dělat abych byl normální podle vás věřících? Pomůže mi církev? Nebo vymítání?

Vložil: Tomas v Neděle, 28. únor 2021 @ 15:25:24 CET (532 čtenářů)
Více... | 5 komentáře | Skóre: 0Hledání: Může Bůh žehnat fanatickým zastáncům nacismu/komunismu ?
Zamyšlení

poslal rosmano


Tak se nad tím zamýšlím v souvislosti s nedávnou diskusí s Františkem.

Co si o tom myslíte vy ?


Vložil: Tomas v Pondělí, 15. únor 2021 @ 22:53:37 CET (834 čtenářů)
Více... | 48 komentáře | Skóre: 0Hledání: Incel do 25let
Dotazy čtenářů

poslal Nepřihlášený

Mam zpackaný život, jsem dědula fyzický i psychický ve 49letech. O panictví jsem možná přišel až ve 25letech, jestli vůbec, už si to nepamatuji. Incela ze mě udělalo prvních 25let mého života. Prvních 25let mého života nastavilo můj dospělý mozek, už se nezměnil. Po 25roku už mozek jen zakrňuje, pomalu, ale jistě, můžu jít dělat max. učitele těláku. :( Pomůže mi církev? Nebo vymítání? :(

Vložil: Tomas v Neděle, 07. únor 2021 @ 13:01:43 CET (665 čtenářů)
Více... | 7 komentáře | Skóre: 0Hledání: nevysvětlitelné schopnosti diskutéra Gregorios777
Zkoušky

poslal Nepřihlášený

Diskutér Gregorios777 tvrdí, že jsou mu Bohem propůjčeny schopnosti, které nelze racionálně vysvětlit a zároveň zpochybňuje validitu dřívějšího testu od Pozorovatelnika, ve kterém neuspěl. Předběžně souhlasil s tím, že podobný test si klidně rád zopakuje a věří, že uspěje. Nabízím se, že připravím test, který by byl dostatečně průkazný a zároveň kýmkoliv ověřitelný. Podvod by byl možný jedině v případě, že bychom se s Gregem předem domluvili a to je asi ta poslední věc na světě, o kterou bych usiloval :) Otázkou tedy je - nezalekne se Greg a půjde do toho?
Vložil: Tomas v Neděle, 06. prosinec 2020 @ 12:44:15 CET (1813 čtenářů)
Více... | 2785 bytů | 168 komentáře | Skóre: 0Hledání: Rosa Nocturna - Světlonoš
Dotazy čtenářů

poslal Nepřihlášený

Chtěl bych se optat zdejších křesťanů, zda považují texty v následující písničce za


a) oslavu Boha

b) oslavu ďábla

c) ani jedno z toho - je to prostě jen obyčejná písnička / umělecká licence bez náboženských konotacíPředem děkuji za vaše názory.
Vložil: Tomas v Pátek, 06. listopad 2020 @ 23:56:19 CET (552 čtenářů)
Více... | 673 bytů | 29 komentáře | Skóre: 0Hledání: Proč to Bůh dopustil? Kde byl Bůh?
Dotazy čtenářů

poslal luteran

Celkem zajímavý pokus odpovědět na otázky, které se často mezi lidmi objevují.


Proč Bůh dopustil to a to zlo?
Kde byl Bůh, když nevinní trpěli?
V jakém smyslu je Bůh všemohoucí i dobrý?
Proč žije církev v bohatství a blahobytu?

Jak byste na takové otázky odpověděli vy?
Vložil: Tomas v Pátek, 07. srpen 2020 @ 11:55:09 CEST (726 čtenářů)
Více... | 450 bytů | 87 komentáře | Skóre: 0Hledání: Pohanství nebo křesťanství?
Zamyšlení

poslal Lenkam

K mému prvnímu zamyšlení bych ještě připojila tento odkaz, protože je k tématu. Týká se symboliky v katolické církvi. Trochu mě mrzí, že jsem toto nevěděla dřív. Zajímá mě, jestli by se někomu nepodařilo vyvrátit informace v tomto článku. 


http://www.zvedavec.org/komentare_3460.htm/2001/
Vložil: Tomas v Úterý, 04. srpen 2020 @ 23:49:45 CEST (490 čtenářů)
Více... | 11 komentáře | Skóre: 0Hledání: Nepříjemné otázky
Katolicismus

poslal Nepřihlášený

Proč prakticky neexistují římští katolíci s dlouholetou a pravidelnou účastí na mši, kteří přijali katolickou víru v dospělosti? 


Proč všichni s dlouhodobou a pravidelnou účastí na mších mají jedno společné, a to, že jim to bylo jako povinnost vštípené v dětství?

Kde se v Tobě bere ta drzost si myslet, že Kristus jako Hlava církve si nedokáže svou církev vést v Duchu svatém sám bez pomoci lidí?

Kdo ti nakukal, že k pravdivému přijetí božího slova potřebuješ teologické studia?

Kolik apoštolů mělo teologickou fakultu?

Kdo ti nakukal, že potřebuješ prostředníky mezi Kristem a Tebou?

Proč urážíš Krista tím, že se na něho neobracíš přímo, a posíláš mu vzkazy přes mrtvé lidi?

Můžeš podat osobní svědectví o tom, že tvoje modlitba k zemřelému "světci" tobě či někomu významně pomohla v duchovním životě?

Kolikrát farář vyzýval abyste byli niternými nositeli Krista§ a proč nejsi schopný eucharistického "krista" nikomu z kostela niterně přinést? Proč toho není schopný nikdo?

Proč se z tebe eucharistický "kristus" rychle vytrácí jako pára nad hrncem zároveň s euforickými prožitky ze mše?

Jak je možné že nerozpoznáš, že Bůh tvou modlitbu vyslyšel?

Proč jsou tvé modlitby říkanky, které naučeně stále dokola a dokola bezmyšlenkovitě opakuješ? 

Vyřešilo ti mantrování růžence natrvalo nějaký osobní problém v životě?

Jak je možné že po tolika letech pravidelné účasti na mších stále nedokážeš rozpoznat boží vůli?

Jak je možné že po tolika letech pravidelných zpovědí tě pronásledují stále stejné hříšné sklony?

Proč se zpovídáš ze stále stejných hříchů?

Zbavila tě zpověď nějakého hříšného sklonu natrvalo?

Jak je možné že po tolika letech mantrování růžence se stále nemodlíš v Duchu svatém v chrámu svého těla?

Máš Ducha svatého?

Proč je tvoje římskokatolická víra stále plná malověrných krizí?

Proč nemáš Kristův pokoj?

Proč tě jho Krista tlačí?

Proč nedokážeš vydat svědectví o Kristu, který proměnil tvůj život a zbavil tě hříchu?

Proč věříš více katechetismu než božímu slovu?

Proč se klaníš sochám, obrazům a ostatkům?

Proč ke své víře neustále potřebuješ obrazové a zvukové vjemy?

Proč je mše bez varhanní hudby emocionálně vyprázdněná?

Proč uctíváš mučící nástroj Krista?

Proč nedokážeš říct, nežiji už já, žije ve mně Kristus?

Co v Tobě brání to říct?

Proč se na veřejnosti za Krista stydíš?

Proč na tebe při vkládání rukou Duch svatý nesestoupil?

Proč tě nevede Kristus v Duchu svatém, a namísto toho potřebuješ vedení lidské?

Vložil: Tomas v Pátek, 03. červenec 2020 @ 09:46:42 CEST (559 čtenářů)
Více... | 8 komentáře | Skóre: 0
Stránka vygenerována za: 0.25 sekundy